Jdi na obsah Jdi na menu
 


O plemeni

17. 4. 2015

 Toto plemeno bylo uznáno až v roce 1997. To však neznamená, že by to bylo plemeno nové - psi tohoto typu se v Itálii chovali po dlouhá desetiletí. Cane Corso je pes vhodný i pro sportovní kynologii. Protože jde o plemeno formálně mladé, je zatím hodnocení jeho exteriéru poněkud neustálené i v zemi původu. 

Tento pes se používá jako - hlídací pes, obranář, policejní pes a stopař.

Vzhled psa - Středně velký až velký pes. Robustní, silný a mohutně stavěný, přesto elegantní. Jeho jasné linie tvoří jeho plasticky vystupující svaly

Barvy - černá, olověně šedá, břidlicová, světle šedá, světle plavá (nažloutlá), jelení červeň, tmavé odstíny žluté žíhaná (žíhání na různých odstínech žluté nebo šedé základní barvy). U žlutých psů a žíhaných psů černá nebo šedá maska, jež se omezuje na tlamu a nepřesahuje linie oka. Malá bílá skvrna na hrudi, na špičkách tlap a na hřbetě nosu je přípustná.

Zdroj barvy : http://www.zkolackovarance.cz/17-Standard/

Výška a hmotnost (kohoutková výška) - 

PSI 64 až 68 cm, 45 až 50 kg

FENY 60 až 64 cm, 40 až 45 kg

Zdroj: http://www.moloss.cz/cane-corso-moloss-club-cz.htm

ZÁKLADNÍ PÉČE

Srst nepotřebuje žádnou speciální péči. Dobré je pravidelně kontrolovat uši, ve kterých se může objevit zánět. Cane corso potřebuje pevnou a důslednou výchovu, nesmí se s ním však jednat tvrdě. Přirozeně poslouchá autoritu rodiny a jeho výchova tak není příliš náročná, je však dobré nezanedbat základní výcvik. Jako štěně je nutné jej řádně socializovat na různé situace a kontakt s jinými zvířaty, psy a cizími dětmi. Toto plemeno vyžaduje pravidelný pohyb, ideální jsou procházky přírodou, příliš se nehodí pro běžné psí sporty, jako jsou například agilityNehodí se pro celoroční držení venku. Potřebuje kontakt se svou rodinou.

Zdroj: http://cane-corso.hafici.cz/